Saga od mistrza powieści kryminalnych

Joanna Chyłka (https://www.taniaksiazka.pl/seria/joanna-chylka) to jedna z najbardziej znanych bohaterek ostatnich czasów, która doskonale wie, jak walczyć o swoje, jak również o dobro swoich klientów. W końcu jako prawniczka musi zawsze działać na korzyść klienta, aczkolwiek sprawy z jakimi przyszło jej się mierzyć do najłatwiejszych nie należą. Książki z jej udziałem można kupić w wielu księgarniach – stacjonarnych i online. Autorem serii książek z jej przygodami jest sam Remigiusz Mróz, który uznawany jest za mistrza powieści kryminalnej.

“Testament. Joanna Chyłka. Tom 7”

Joanna Chyłka właśnie zajmuje się obroną jednego klienta, dlatego niechętnie przyjmuje do wiadomości, że o pomoc do niej zgłasza się znany lekarz – ginekolog. Chyłka sama również korzysta z jego usług, ale obecnie ma urwanie głowy. Sprawa ginekologa jest nieco zagmatwana. Otóż lekarz otrzymał od swojej pacjentki (która była u niego tylko jeden raz) spadek i to nie lada rozmiarów. W skład tego spadku wchodzi pewna nieruchomość, która jest nieco zapuszczona. Ginekolog udaje się na miejsce, aby ocenić stan nieruchomości i z przerażeniem odkrywa, że w domu znajdują się zwłoki w stanie zaawansowanego rozkładu. To wydarzenie sprawia, że lekarzem zaczyna interesować się wymiar sprawiedliwości. Chyłka zgadza się na obronę lekarza tylko dlatego, że ten obiecuje jej rozwikłać sprawę jej drugiego klienta. Okazuje się, że zmarła pacjentka miała wiele tajemnic, których rozpracowaniem będzie musiała zająć się teraz prawniczka.

“Kontratyp. Joanna Chyłka. Tom 8”

Annapurna to jeden z najniebezpieczniejszych stoków, gdzie udają się polscy himalaiści. W drodze na szczyt trójka Polaków ginie. Po dotarciu ratowników na miejsce, gdzie powinny być ciała odnajdują oni tylko i wyłącznie poskręcane liny. Ciał żadnych nie ma. Kilka tygodniu później, na granicy Tybetu i Nepalu zostaje odnaleziona jedna z uczestniczek tej feralnej wyprawy. Kobieta zostaje przewieziona pod eskortą do Polski, gdzie ma odpowiadać za…zabójstwo pozostałych członków wyprawy. Śledczy uważają, że kobieta doprowadziła do śmierci dwóch swoich towarzyszy, aby ta mogła przeżyć. Himalaistka zwraca się o pomoc do Joanny Chyłki, która ma udowodnić, że śledczy nie mają racji. Tylko skąd oni mają dowody na to, że kobieta naprawdę zabiła swoich towarzyszy? Czy to możliwe, że klientka ukrywa coś przed Chyłką? Prawniczka będzie miała dużo do wyjaśnienia, a sprawa, która de facto rozegrała się setki tysięcy kilometrów od Warszawy wcale nie będzie wydawała się taka łatwa.

Książka autorstwa freepik - pl.freepik.com